::.پایگاه فرهنگی مذهبی صلات.::
 
 پنج شنبه  27/10/1397   اَللّهُمَ كُنْ لِوَليّك َالْحُجَّة ابْن الْحَسَنْ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ علی آبائِه فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كلِّ ساعَة ولياً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيناًحتّی تُسْكِنَهُ اَرْضَكَ طَوعاً وَ تُمَتّعهُ فِيها طَويلاً    

دكتر عسكري: تقواي الهي و اعتقادي، سجاياي فكري و فلسفي، مطالعه و خويشتن‌داري و رعايت عدالت از ويژگي‌هاي مهمي است كه بايد كاركنان رسانه ملی داراي اين خصايص باشند

دكتر علي‌عسكري، تقواي الهي و اعتقادي، سجاياي فكري و فلسفي، مطالعه و خويشتن‌داري و رعايت عدالت را از ويژگي‌هاي مهمي دانست كه بايد كاركنان رسانه ملي بويژه مجريان، گويندگان و خبرنگاران رسانه ملي داراي اين خصايص باشند.


به گزارش صلات (ستاد اقامه نماز رسانه ملی) دكتر علي‌عسكري در اين نشست با تبريك سي‌وهشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، گفت: جمهوري اسلامي ايران تحت زعامت رهبر معظم انقلاب، امروز به قدرت بزرگ منطقه و جهان تبديل شده است.

  رئيس رسانه ملي در ادامه با اشاره به انتخابات سال آينده و اهميت آن، مشاركت فعال در برگزاري اين انتخابات را از مأموريت‌هاي مهم سازمان صداوسيما برشمرد و افزود: مراكز استان‌ها مقدمات اين كار را آغازكرده اند كه بايد تمهيدات لازم به طور كامل فراهم شود.

 دكتر علي‌عسكري همچنين با اشاره به اينكه خبرنگار بايد آگاهي كامل به مسايل داشته باشد، گفت: وقتي يك بسته خبري توليد مي‌شود بايد علم و دانش در آن بسته خبري محسوس باشد و در برنامه‌هاي گفتگومحور نيز بايد به بار معنايي كلمات اشراف داشت.

 رئيس رسانه ملي گفت: كسي كه وارد رسانه ملي مي‌شود و در قاب تلويزيون جاي مي‌گيرد خود او يك رسانه است و بايد مسلط، با دانش و با روحيه باشد و در كنار اين ويژگي‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، به شرايط عمومي همچون پايبندي به باورها مجهز باشد.

 دكتر علي‌عسكري، تقواي الهي و اعتقادي، سجاياي فكري و فلسفي، مطالعه و خويشتن‌داري و رعايت عدالت را از ويژگي‌هاي مهمي دانست كه بايد كاركنان رسانه ملي بويژه مجريان، گويندگان و خبرنگاران رسانه ملي داراي اين خصايص باشند.

 رئيس سازمان صداوسيما تأكيد كرد: فردي كه مي‌خواهد در رسانه ملي فعاليت كند بايد انقلابي و انسان ريشه‌دار باشد تا بتواند مجري و هنرمندي خوب شود.

 رئيس رسانه ملي با بيان اينكه ذات كار گويندگي و اجرا، هنرمندانه و نيازمند هوش و ادراك فردي و اجتماعي است، اظهار داشت: مجري به عنوان ويترين رسانه همواره مورد توجه مخاطب و در مواردي به عنوان الگو قرار مي گيرد، بر اين اساس مجريان و گويندگان تلويزيوني بايد ضمن حركت در مسير تحقق اهداف رسانه براي حفظ اين جايگاه تلاش كنند.

 دكتر عسكري با تاكيد بر ضرورت رعايت توازن، عدالت  و بي طرفي دربرنامه‌ها و گزارش هاي خبري تصريح كرد:  رعايت انصاف و حفظ مرز ميان اطلاع‌رساني درست و پرهيز از تخريب اعتماد و حس امنيت جامعه همواره از دغدغه‌هاي رسانه ملي است كه در اين ميان  نقش گويندگان و مجريان برنامه هاي خبري و تلويزيوني تعيين كننده است.

منبع: سایت اداره کل روابط عمومی سازمان

 وي در پايان به مجريان ، گويندگان و خبرنگاران مراكز استاني توصيه كرد كه ارتباط خود را با بخش هاي پژوهشي و افكار سنجي سازمان به ويژه مركز تحقيقات افزايش دهند و ضمن اطلاع از ديدگاه‌ مخاطبان در جهت رضايت آنان و ارتقاء عملكرد سازمان  گام بردارند. 

 
پایگاه اطلاع رسانی صلات - ستاد اقامه نماز سازمان صدا و سیما    Email : zekr@irib.ir