::.پایگاه فرهنگی مذهبی صلات.::
 
 پنج شنبه  27/10/1397   اَللّهُمَ كُنْ لِوَليّك َالْحُجَّة ابْن الْحَسَنْ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ علی آبائِه فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كلِّ ساعَة ولياً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيناًحتّی تُسْكِنَهُ اَرْضَكَ طَوعاً وَ تُمَتّعهُ فِيها طَويلاً    

عملكرد مدیران در زمینه اقامه نماز ارزیابی شود

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز كشور اظهار كرد: در پایان كار هر مدیری باید عملكرد آن مدیر در رابطه با وضعیت نماز مورد ارزیابی قرار بگیرد.


به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی ایسنا عنوان نمود : محمود مظفر در همایش مدیران و دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان كه در بیت نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد برگزار شد، در رابطه با وضعیت اقامه نماز در كشور، گفت: ستاد اقامه نماز بیش از ۲۶ سال است كه در كشور تاسیس شده است و این ستاد در راستای برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی اقامه نماز در كشور فعالیت می‎كند.

وی به تاكیدات مقام معظم رهبری در رابطه با اقامه نماز اشاره كرد و افزود: در پایان  كار هر مدیری باید عملكرد آن مدیر در رابطه با وضعیت نماز مورد ارزیابی قرار بگیرد؛ این‌كه نماز در دوران مدیریت یك مدیر در اداره چه مقدار رشد پیدا كرده و آیا اقامه نماز در آن اداره و دستگاه رشد نزولی داشته و یا رشد صعودی داشته است.

مظفر در ادامه به انجام پژوهش‌هایی در رابطه با وضعیت نماز در بین نوجوانان و جوانان اشاره كرد و ادامه داد: با توجه به این‌كه نسل نوجوان و جوان آینده‌سازان این كشور هستند لذا ضرورت دارد اولویت ما در زمینه اقامه نماز جوانان و نوجوانان باشند.

وی اضافه كرد: در پژوهش‌هایی كه توسط ستاد اقامه نماز كشور در رابطه با چرایی گریز برخی جوانان از نماز انجام گرفته مشخص شده كه اكثر آنها عنوان داشته‌اند مشاهده یك رفتار ناشایست از افراد نمازخوان باعث شده آنها انگیزه‌ای برای نمازخواندن نداشته باشند لذا لازم است مدیران ما مراقب رفتار و كردار خود باشند.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز كشور افزود: وقتی یك فرد نمازخوان است باید این نماز در وی تاثیر داشته باشد و رفتار و عمل وی نیز شایسته باشد چراكه اگر رفتار ناشایستی از مدیر نمازخوان سر بزند تاثیرات منفی در جامعه خواهد داشت.

وی با بیان این‌كه اثرات نماز وقتی محقق می‌شود كه اقامه‌كننده نماز باشیم، گفت: اولویت و مهمترین كار مدیران دستگاه‌های اجرایی و اداری باید اقامه نماز باشد این درحالی است كه در برخی از پروژه‌ها كه به مدیران داده می‎شود آخرین جایی كه در این پروژه مورد توجه است نمازخانه است در حالی‌كه نمازخانه یك اداره باید در بهترین جای اداره باشد.

مظفر مشكلات موجود و بسیاری از منكرات و بداخلاقی‎ها در جامعه را ناشی از بی‎توجهی به اقامه نماز دانست و ادامه داد: مدیران ما باید پیشقدم در امر اقامه نماز باشند و نباید اجازه بدهند جلسات با وقت نماز تلاقی پیدا كند.

وی افزود: هر مدیری در هر اداره باید بررسی كند كه چه اقداماتی می‎تواند در راستای تشویق و ترغیب كاركنان و جامعه هدف خود به‌سمت نماز داشته باشد.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز كشور بر لزوم همت مدیران به رونق‎بخشی به نمازهای جماعت ادارات تاكید كرد و افزود: اگر نماز در یك اداره خوب اقامه شود خیلی از مشكلات، منكرات، تخلفات را شاهد نخواهیم بود.

 
پایگاه اطلاع رسانی صلات - ستاد اقامه نماز سازمان صدا و سیما    Email : zekr@irib.ir